Program Rogar

  • Středa

12:00 do 23:00 Možný příjezd.
Volná zábava a radování ze setkání po rýmovém období.

Čtvrtek – den inteligence a zručnosti

10:00 do 23:00 Možný příjezd .
17:00 turnaj v Kubbu (špalíkované) staré vikinské hře. Není třeba se hlásit předem.
18:30 turnaj v Hnefataflu – desková hra starých Seveřanů. Není třeba se hlásit předem.
20:00 soutěž v rozdělávání ohně. Sebou pouze křesadlo, kámen a troud (můžeme i zapůjčit) – zbytek naleznete v přírodě. Není třeba se hlásit předem.

Pátek – den síly a dovedností

10:00 do 20:00 Možný příjezd (auta do 20:45 odparkovat na parkoviště)
17:00 Rogarovský trojboj – hod kládou, hod kamenem, vrh kopím na dálku. Není třeba se hlásit předem.
18:00 Turnaj v Glímě – Nechť vás provází Síla!  aneb boj siláků proti sobě – opasky sebou!!! Není třeba se hlásit předem.
19:00 turnaj v soule – středověké rugby  Týmy 5 proti 5. Týmy prosím hlaste předem do 08.08.2021 e-mailem na info@os-midgard.info !!!
20:00 výběrové řízení na velitele obou stran v sobotní volné bitvě  Očekáváme, že čest zúčastněných jarlů, vladyků, vůdců a jiných nadřazených osob povede k výběru dvou nejlepších, kteří povedou v sobotu armády proti sobě. Vyhrát mohou jen dva! Zúčastni se i ty výběrového řízení na post velitele!!!!  Výběrové řízení je veřejně přístupné i pro obyčejné bojovníky, ženy, řemeslníky a otroky. Dokaž jim, že jsi ten nejlepší!  Test se bude skládat z vědomostní disciplíny a toho jak obstojíš ve zkoušce před ostatními.
21:00 oficiální přivítání u centrálního ohně (pokud nebude zákaz rozdělat oheň) Čas berte s rezervou, vždy se to trochu šoupe – vykřičíme začátek. Od této chvíle již auta musí být na parkovišti.
10:00 – 22:00 Hlášení jmen a týmů do turnajů boje o mosty a boje jednotlivců.

Sobota – den boje a oslav

9:30 rozdělení surovin do kuchařské soutěže, začátek kuchařské soutěže. Týmy či jednotlivci za použití surovin použitelných pro období raného středověku v Evropě uvaří ty nejlepší pokrmy, jaké bohové viděli a ochutnali!!! Od nás v případě zájmu obdržíte základ, (vepřové maso, mrkev, petržel, vejce, mléko, mouka, sůl) Zbytek je na vás  . Týmy prosím hlaste předem do 08.08.2021 e-mailem na info@os-midgard.info !!!
11:00 turnaj boje jednotlivců – prostě klasické mlácení jednoho proti druhému v boji o slávu i první cenu! Jména se hlásí v průběhu pátku do cca 22:00.
13:00 turnaj boje o mosty – 5-ti členné týmy proti sobě o vládu nad mostem i soupeřovu stranu. Nechť vyhrají ti nejlepší! Jména týmů se hlásí v průběhu pátku do cca 22:00.
16:00 rozdělení bojovníků, volná bitva, kruhy zrady a cti – je na velitelích kteří vyhráli výběrové řízení zda dovedou své vojsko k vítězství či zkáze.
18:00 předání pokrmů z kuchařské soutěže porotě (stačí vždy jedna porce)
19:00 běh bojovníka – oblíbená klasika ovšem jako vždy s vylepšenými disciplínami  Bojovníku či válečnice – máš i ty koule či kozy na to stát se tím nejlepším?  Není třeba se hlásit předem.
21:00 hostina – žranice, volné sudy piva a vědra medoviny, vyhlášení vítězného týmu či jednotlivce kuchařské soutěže.

Neděle – den přesnosti, střízlivění a slz při loučení

10:30 turnaj v hodu kopím – prostě kdo příjde, bude vrhat , kopíčka máme, takže si nemusíte nosit vlastní. Do turnaje není třeba se hlásit předem.
11:30 turnaj v lukostřelbě – klasická střelba na terčovnici a též pohyblivý cíl. Je potřeba si přinést vlastní luk a šípy. Do turnaje není třeba se hlásit předem.
10:00 – 20:00 Balení odjezd, domů.