Program

Bitva Rogar


Přijďte se podívat jak žili a válčili naši předci. Zde se vám i vašim dětem otevře svět starý 1 200 let.

Můžete se těšit na více než tři sta účinkujících z Čech, Slovenska, Německa a Francie. K vidění bude dobové ležení válečníků o zhruba sto stanech, kde si můžete ozkoušet zbraně i zbroje bojovníků. Dále se můžete podívat na rekonstrukci pohanského obřadiště a pohřebiště Vikingů. Hlavním bodem programu je největší raně středověká bitva v Čechách, ve které se střetnou válečníci z dalekého Severu a naši slovanští předci.

I letos jsou připravené komentované prohlídky dobového tábora, kterými vás provedou renomovaní archeologové. V táboře se na vlastní oči můžete přesvědčit, jak v dávných dobách probíhal trh s otroky. Během celého programu se můžete pobavit turnaji v hodu oštěpem, v lukostřelbě nebo turnajem o nejlepšího válečníka – jedná se o tvrdý boj se zbraněmi v aréně, kde si každý může vybrat svého šampiona a podpořit ho na cestě k vítězství. Pokud vám boj a bitevní vřava nic neříká, v táboře si můžete vyzkoušet několik vikinských společenských her nebo se pokochat dobovými řemesly a třeba si na tržišti i něco hezkého koupit.

Mysleli jsme i na děti a připravili pro ně program plný zábavy, akce a oblíbených aktivit.  V průběhu dne si děti mohou zdarma vybarvit a odnést svůj vlastní štít, ty odvážnější se mohou zúčastnit výcviku mladých válečníků a poté si ozkoušet své nově nabyté dovednosti v dětské bitvě. Dále jsou připraveny hry zručnosti, které prověří jejich vynalézavost. Společně s Mgr. Františkem Kašpárkem vezmeme vaše děti na zhruba hodinu trvající středověkou bojovku v dohledovém okolí tábora, kde si prověří své schopnosti a užijí si spoustu zábavy. (Pedagogický dozor zajištěn.)

Program:
SOBOTA
12:00Začátek programu, ukázky dobových řemesel
12:30Soutěž v hodu kopím
13:30Komentovaná prohlídka tábora, trh s otroky (organizuje skupina Gudmund)
14:15Začátek dětské bojovky
14:30Mosty
15:30Dětská bitva
16:00BITVA, kruhy zrady atd.
18:00Konec programu pro diváky
NEDĚLE
11:00Začátek programu, ukázky dobových řemesel
11:00Lučištnický turnaj
11:30Komentovaná prohlídka tábora, trh s otroky (organizuje skupina Gudmund)
12:00Začátek dětské bojovky
13:00Holmgang – hard turnaj jednotlivců (organizuje skupina Goryničové)
13:30Dětská bitva
14:00BITVA, kruhy zrady atd.

! ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA !